آشنایی با استراتژی های آربیتراژ آماری- جلسات کوانتک

از سلسله مباحث جلسات کوانتک : نقش معاملات الگوریتمی در استراتژی های آربیتراژی

آربیتراژها موقعیت های معاملاتی سودآوری هستند که ناشی از ناکارآمدی قیمت گذاری (اختلاف قیمتی) بین اوراق بهادار در بازارهای متفاوت از نظر زمانی و مکانی است! سرمایه گذاران، این فرصت آربیتراژی را با استفاده از تکنیک های مدل سازی ریاضیاتی شناسایی می کنند. الگوریتم های معاملاتی بعنوان یکی از مدرن ترین ابزارهای معاملاتی نقش بسزایی در استفاده بهینه و کسب سود از چنین فرصت های معاملاتی ارائه می کنند. جلسات کوانتک با محوریت تمرکز بر درگیر کردن علوم مرتبط با این حوزه شامل کامپیوتر، هوش مصنوعی، آمار، ریاضیات و مالی سعی بر همگام کردن و مشارکت تیمی افراد را دارد. خلاصه ای از جلسه هفته اول خرداد ماه با موضوع آشنایی با استراتژی های آربیتراژ آماری را می توانید از اینجا دانلود کنید.

سری گردهمایی های کوانتک (Quantech) برای کسانی است که شیفته ی کار با داده های حجیم هستند. مناسب است. چرا که به آن ها کمک خواهد کرد با ترکیب دانش برنامه نویسی، نظریه بازی ها، هوش مصنوعی و مدل سازی، به یک متخصص داده (Data Scientist) واقعی تبدیل شوند و علاوه بر ورود به کسب و کارهای مالی و استفاده عملی و کاربردی از دانش تئوری خود، بتوانند در بازارهای مالی، الگوریتم های معاملاتی را تدوین و پیاده سازی کنند. این دوره ها همچنین برای افراد با استعداد و کنجکاوی که به دنبال مسیر شغلی خود در بازارهای مالی هستند و از پیش زمینه خوبی در حوزه هوش مصنوعی برخوردارند و کسانی که علاوه بر علاقه، تمایل به یادگیری مباحث مرتبط با معاملات الگوریتمی نیز دارند، مناسب است.

آنچه Quantech را متمایز میکند :

اولین چیزی که کوانتک را به رویدادی متمایز تبدیل می کند، محتوای تخصصی و کاربردی آن است که هم دانش تئوری مخاطبین خود را به روز میکند و هم به آن ها مهارت فعالیت در بازارهای مالی را به عنوان یک متخصص داده میدهد.

و ویژگی دیگر، حضور و تعامل در اجتماعی است که فرصت مناسبی برای تیم سازی و به اشتراک گذاری دانش و مهارت های مخاطبین این رویداد به وجود می آورد.

این جلسات در محل شرکت تحلیلگر امید، با مدیریت آقای سید امید موسوی مبدع معاملات الگوریتمی در بازارهای مالی و همراهی کارشناسان داده این شرکت، هدایت می شود.

بورس

 

 

3 Responses to “آشنایی با استراتژی های آربیتراژ آماری- جلسات کوانتک”

 1. Lsun گفت:

  سلام.
  جلسات هنوز برگزار میشه؟
  اگر آره زمانش چه وقته ؟
  و نحوه شرکت کردن تو جلسات چطوری هستش؟
  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *