ماینینگ پول یا استخر استخراج (Mining Pool)

ماینینگ پول، به یک گروه مشترک از ماینرهای رمز ارز (cryptocurrency miners) گفته می شود که منابع محاسباتی شان را از طریق یک شبکه با هم ترکیب می کنند.

در صورت خروجی موفقیت آمیز ماینینگ رمز ارز، سود حاصله معمولاً بر اساس توافقات حاصله و میزان مشارکت هر ماینر در فعالیت ماینینگ، با توجه به اسناد معتبر، تقسیم می شود.

هرکسی که می خواهد از طریق ماینینگ رمز ارز به کسب سود بپردازد، مخیر است که یا به تنهایی و با ابزارهایی که در اختیار دارد به این فعالیت بپردازد، یا به یک ماینینگ پول ملحق شود که در بستر آن، ماینرهای متعدد و ابزارهایشان با هم ترکیب می شوند تا خروجی هشینگ (hashing) را بهبود دهند.

برای مثال، اتصال شش ابزار ماینینگ به هم، که هرکدام ۳۳۵ مگاهش در ثانیه (MH/s) ارائه می دهند، می تواند قدرت ماینینگ تجمیعی ۲ گیگاهش را تولید کند و به این ترتیب، پردازش تابع هش (Hash Function) را تسریع کرد.

در حالی که موفقیت در ماینینگ فردی، مالکیت کامل سود حاصله را در پی دارد، اما به دلیل نیاز به قدرت و منابع زیاد، احتمال دست یابی به موفقیت در این روش بسیار پایین است. ایجاد یک ماینینگ پول می تواند نرخ موفقیت را افزایش دهد، چرا که فعالیت های جمعی باعث افزایش احتمال پیدا کردن یک بلوک (block) خواهد شد و البته انجام فعالیت های مشترک باعث تشریک سود نیز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *