کتاب تکنولوژی معاملات الگوریتمی پیشرفته

 

کتاب تکنولوژی معاملات الگوریتمی پیشرفته

در طول ۱۰سال اخیر بی‌ثبات‌ترین دوران اقتصادی در ایران را پست سر گذاشته‌ایم. در طی این سال‌ها، انواع مشکلات در اقتصاد کلان داشته‌ایم؛ شکل گرفتن حباب‌های مکرر در بازار دارایی‌ها را شاهد بوده‌ایم، با رکود تورمی مواجه شده‌ایم، بحران مالی را تجربه کرده‌ایم، جهش‌های ارزی داشته‌ایم و شکل‌گیری تورم‌های شدید را شاهد بوده‌ایم.

جالب است بدانید نرخ متوسط رشد اقتصادی ما طی بیش از ۸۰ سال گذشته نزدیک به ۳ درصد بوده است و مردم پولشان را در بانکی می‌گذارند که بیش از ۱۵ درصد سود می‌گیرند! آیا معنای دیگری از دیوانگی می‌توان برای آن پیدا کرد؟

هر سال شاهد تضعیف شدید قدرت مالی و زندگی قشر متوسط و زیرمتوسط جامعه هستیم و این داستان ادامه دارد …

 راه حل در تمام دنیا بسیار ساده است. سیاست‌های پولی درست، باید سرمایه‌های خانگی مردم را به جای سوق به سمت بازارهای غیرمولد مانند طلا، سکه، دلار و…. به سمت تولید هدایت کند. بازار سرمایه‌ای که می‌توانست مولد باشد و سرمایه‌های خرد را به سمت تولید هدایت کند، پر شد از دستکاری‌ها و بازی‌هایی که در مقابله و مسابقه با بانک‌ها برای جذابیت ایجاد شده بود و متاسفانه اعتبارش در چشم مردم کم شد و کوچک ماند. راه حل بزرگ کردن بازار سرمایه قطعا از طریق نهادهای مالی حرفه‌ایست، اما این بار باید نسبت به قبل خلاقیت بیشتری به خرج داد.

نقدشوندگی ضعیف، یکی از بزرگترین موانع توسعه بازار سرمایه ایران بوده است. در هنگام فروش حجم بالایی از سهام، قیمت کاهش می‌یابد و خریداران نیز مجبورند خریدهای خود را در قیمت‌های بالاتر اجرا کنند. هزینه سنگین معاملات، فعالان را از انجام معامله منصرف می‌کند و به مدیریت غیرفعال پرتفوی، سوق می‌دهد. معاملات کمتر نهادها، نقدشوندگی بازار را ضعیف نگه می‌دارد. بازار سرمایه ایران در حال حاضر در یک تله کم عمقی فرو رفته است و چون کم عمق هست، کم عمق می‌ماند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نهادهایی که وظیفه مدیریت ثروت مردم را برعهده دارند از ظرفیت و توان لازم برای این کار برخوردار نیستند.

از طرفی حضور مردم به صورت مستقیم در بازار سرمایه تبعات منفی بسیار زیادی دارد که در چند برهه آن را تجربه کردیم و نهایتا منجر به رفتارهای هیجانی و نهایتا آسیب‌های اعتباری جدی بازار سرمایه در اذهان عمومی شد.

تکنولوژی معاملات الگوریتمی سعی می‌کند تکنیک‌های به‌روز و موثری را در اختیار فعالان و حرفه‌ای های بازار قرار دهد که به کمک آن، ظرفیت و توان بیشتری برای مدیریت با کیفیت ثروت خود و مردم داشته باشند. مطالعه و سرمایه‌گذاری در این حوزه برای مدیران، کارشناسان و فعالان بازار سرمایه بسیار توصیه می‌گردد.

این کتاب حاصل تلاش مجدانه گروهی از جوانان خوش‌ذوق و خلاق در شرکت تحلیلگر امید است که با تلاش جمعی توانسته‌اند محصول مناسبی برای مدیران دارایی حرفه‌ای ایجاد کنند. هدف نهایی، دسترسی ساده و بهتر مردم به بازار سرمایه است.

امیدوارم با بهره‌گیری از این تکنولوژی‌های جدید گام موثری برای رسیدن به ایرانی غنی‌تر برداریم.

کتاب تکنولوژی معاملات الگوریتمی پیشرفته ، که در ادامه کتاب قبلی – تکنولوژی معاملات الگوریتمی – می‌باشد، در چهارده فصل نوشته شده است، و به مسائلی همچون، آماده‌سازی زیرساخت‌ها، زبان برنامه‌نویسی، اولویت‌ها و محدودیت‌ها، نکات مرتبط با اجرای یک بک تست موفق، اندازه‌گیری عملکرد، مفاهیم آماری و مدیریت ریسک می‌پردازد.

نحوه خرید

به منظور سفارش خرید کتاب تکنولوژی معاملات الگوریتمی پیشرفته می‌توانید با واحد پشتیبانی شرکت تحلیلگر امید با شماره ۰۲۱۹۱۲۱۲۱۳۴ داخلی صفر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *