ایجاد یک ربات معامله‌گر ساده: جمع بندی (قسمت هفتم)

ربات معامله‌گر ساده

بعد از گذراندن این آموزش گام به گام، شما باید یک ربات معامله‌گر ساده و به نوعی سیستم معاملاتی تمام خودکار و کاملا کاربردی داشته باشید.

همانطور که در حال کار بر روی سیستم تان هستید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • همیشه بک تست انجام دهید تا اینکه سیستم تان عملکرد خوبی با استفاده از داده های گذشته داشته باشد. بعد از آن معامله روی کاغذ (معامله به صورت مجازی) انجام دهید تا مطمئن شوید که سیستم تان با داده های فعلی نیز عملکرد خوبی دارد.
 • بازار دو حالت دارد: روند دار و بدون روند. کمتر سیستم معاملاتی است که در هر دو وضعیت بازار، بتواند خوب عمل کند. مطمئن شوید که تنها در بازاری معامله می کنید که سیستم شما توانایی موفقیت دارد.
 • در هر زمان، یک تغییر در سیستم ایجاد کنید تا بتوانید دقیقا مشخص کنید که کدام جنبه­ ی سیستم باعث بهبود بازدهی شما می شود و کدام یک آسیب می رساند.
 • سادگی را حفظ کنید!
  سیستم های معاملاتی بسیار پیچیده، معمولا عملکرد خوبی بر روی داده های گذشته دارند اما توانایی سازگاری با وضعیت های جدید بازار را ندارند.
 • از درک استراتژی زیربنایی سیستم معاملاتی تان اطمینان داشته باشید!
  شاید احمقانه به نظر برسد اما بسیاری از مردم آنقدر سیستم هایشان را توسعه می دهند تا اینکه تبدیل به یک سیستم پیچیده می شود که در نهایت، استراتژی مبنایی سیستم را فراموش می کنند.
 • هرگز بیش از حد بهینه سازی نکنید!
  بهینه سازی بیش از حد می تواند منجر به چیزی به نام برازش منحنی (curve fitting) شود که باعث کاهش کارایی و توانایی سازگاری سیستم معاملاتی تان می شود.

لینک آشنایی با نرم افزارهای معرفی شده:

همچنین چند انجمن وجود دارد که می توانند مفید باشند:

 

One Response to “ایجاد یک ربات معامله‌گر ساده: جمع بندی (قسمت هفتم)”

 1. محمد گفت:

  سلام علیکم ….. شما اموزش برنامه نویسی به زبان ساده را خوب شروع کرد ولی اصلا کامل نکردید اخر ما باید بدونیم این کدهارو کجای متا ادیتور بیاده کنیم اشنایی با محیط نوشتن کدها که از همان اول که نام اکسبرت است شروع میشود تا اخرین کدهای اکسبرت مثلا ما باید کجا بنویسیم من که اصلا متوجه نشدم هنوز که این کدهارو جطوری و کجای محیط برنامه و هر کدوم در کدام سطر بنویسم اکر اینها را هم اوزش بدهید بسیار ممنون میشم و اشنایی با کل محیط و خطوط و قسمتهای برنامه نویسی را لطفا اموزش بدید با تشکر >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *