چطور یک معامله‌گر الگوریتمی شویم؟

الگوریتم

بسیار ساده شروع کنید! در ابتدای کار فقط سعی کنید بازار را اسکن و از آن علامت‌هایی دریافت کنید! برای اینکار می‌توانید از ابزارهای متعددی استفاده کنید: فیلترنویسی در سایت بورس تهران، فیلترنویسی در نرم افزارهای آمی بروکر، متاتریدر، رهاوردنوین و یا چک لیست گاوهای بازار و …

به مرور کارها بهتر خواهند شد. کم کم ابزارهای کوچکی خواهید ساخت که می‌توانید بازار را بهتر دنبال کنید. به مرور این ابزارها بهتر خواهند شد و می‌توانید آن‌ها را به ترید متصل کنید. به عبارت دیگر ابزارها به صورت کاملا خودکار برای شما خرید و فروش می‌کنند!

مهارت‌های لازم برای شروع معاملات الگوریتمی به شرح زیر است:

  • مهارت بالای ریاضیات و آمار در زمینه آنالیز دیتا (Data Analysis Skills)
  • مهارت خوب برنامه نویسی (یا کمک‌گرفتن از یک برنامه‌نویس)
  • توانایی تفکر و تصمیم گیری در اتفاقات با احتمالات مختلف
  • حس و تجربه شناخت رفتار بازار
  • اعصاب قوی!

اگر شما موارد بالا را دارید، با یک پشتکار خوب می‌توانید بعد از دو یا سه سال یک الگوریتم تریدر حرفه‌ای باشید! (البته هر شخصی می‌تواند بسته به توانایی‌هایش در این پروسه سریع‌تر و یا کندتر باشد و این تخمین و نظر شخصی بنده است!)

در صورتی که این مراحل را با موفقیت طی کردید، می توانید برای ایجاد یک استراتژی معاملاتی روی یک زیرساخت مناسب و برای اتصال به کارگزاری، از طریق زیرساخت الگوریتمی تحلیلگر امید استفاده نمایید.

شایان ذکر است این حوزه در کشور بسیار جدید است و سرمایه‌گذاری دراین بخش به جهات مختلف اعم از علمی- تحقیقاتی و عملی به همه فعالین بازار، خصوصا بازیگران اصلی توصیه می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *