سرعت مهم تر است یا کیفیت؟

معاملات پربسامد

آیا برای موفقیت باید اوسین بولت بازار سرمایه بود؟

احتمالا از آخرین باری که رکورد خودم را در دوی صد متر گرفتم بیست سالی می­‌گذرد. آنچه در خاطرم مانده زیر ۱۵ ثانیه (شاید ۱۳ یا ۱۴ ثانیه) است. فکر می‌­کنم اگر امروز مجددا زمان بگیرم شاید آنرا بهتر انجام دهم چرا که به نسبت ایام بچگی منظم‌تر تمرین می­‌کنم. چیزی که مسلم است (بیایید فرض کنیم مسلم است) هرچقد هم سریع­تر بدوم نمی­توانم اوسین بولت [۱]را شکست دهم. اگر قرار بود با او در فینال دوی صد متر المپیک مسابقه دهم (چنین مسابقه‌­ای را حتی در خیال هم نمی­‌توانم تصور کنم)، او در خط پایان با فاصله­‌ای زیاد منتظر من می­‌ایستاد. قطعا هرگز تن به چنین مسابقه­ای نخواهم داد.

اوسین بولت بازار سرمایه

با این حال، هر موقعیتی که المپیک نیست. گاهی سریعترین نبودن خودش برگ برنده است. مثلا زمانی که می­‌دوید تا به اتوبوس برسید، اگر به اندازه کافی (نه در حد اوسین بولت) سریع باشید، شانس شما برای رسیدن به اتوبوس نسبت به زمانی که راه می­‌روید بیشتر است. آن چند ثانیه سریع­تر دویدن، شما را از ده دقیقه معطلی برای آمدن اتوبوس بعدی نجات می­‌دهد. این البته به این موضوع هم بستگی دارد که بدانید نزدیک‌ترین ایستگاه به شما کجاست. اگر ندانید مجبورید چند دقیقه را هم صرف جست و جو در گوگل مپ کنید. فرض کنید من می­دانم ایستگاه اتوبوس کجاست اما کسی که سریع تر از من می­دود، نمی­داند. چنین به نظر می­رسد باز هم این منم که به اتوبوس می­رسم و آن نفر دیگر جا می­ماند. در این مورد به خصوص، موضوع حیاتی سرعت نیست، داشتن اطلاعات بیشتر مهم است.

دنیای معاملات هم همین گونه است. در آخرین همایشی که شرکت کردم، پیرس کورسبی[۲] از استاک توییتز[۳] موضوعی با عنوان عصر ظهور داده­‌ها ارائه داد. پیرس به هنگام ایراد سخنرانی، نقل قول جالبی کرد که خلاصه شده آن چنین است: سرعت مهم نیست، مهم این است که وقت معامله بهترین اطلاعات را در چنته داشته باشید. بسیار مشکل است بخواهید به محض اینکه DNR اقتصادی مشخص شد نفر اولی باشید که معامله خود را انجام می­دهد. چنین کاری بیشتر شبیه رقابت با تکنولوژی است تا رقابت با دیگر معامله­‌گران. اتصالات سریع و پردازش داده‌­ها هر چیز دیگری را شکست می­‌دهند. این در حالی است که استراتژی­‌های معاملاتی می­تواند به نسبت ساده باشد. اگر نفر دوم صف باشید، دیگر قیمت­ها به طور شگفت انگیزی تغییر کرده‌­اند و آلفای کمتری در استراتژی وجود دارد. این، ماهیت معاملات پربسامد است و سریع تر شدن هر لحظه گران­تر می­‌شود.

بنابراین، به جای صرف میلون­‌ها میلون دلار برای دراختیار گرفتن سریع­ترین زیر ساخت‌های تکنولوژی برای نفر اول بودن، همانند مثال ایستگاه اتوبوس و نقل قولی که در ابتدای صحبتم آوردم، می­توانیم به دنبال اطلاعات بهتر باشیم و با آنها برای معاملات خود تصمیم بگیریم. در شرکت تحلیلگر امید، همانطور که مشاوره‌های الگوریتمی ارائه می‌شود، به مشتریان نیز کمک می‌کنیم تا استراتژی‌های سیستماتیک معاملاتی خود را بسازند و تحلیل‌های بازارهای مالی را با پایتون برنامه‌نویسی کرده، و تلاش می‌کنیم تا شاخص‌های اطلاعاتی ایجاد کنیم تا مشتریان، اقتصاد را بهتر بشناسند. از هر دو دیتاست­‌های معمولی و غیر معمولی استفاده می­‌کنیم تا شاخص­های خلاقانه­‌ای به وجود بیاوریم که در درک بهتر محیط اقتصاد کلان، به ما کمک کنند. در طول چندین سال گذشته، در جریان جست ­و جوی دیتاست­‌های هیجان انگیز، متوجه تمامی گونه‌­های اطلاعاتی بوده‌­ام، از داده‌­های خبری گرفته تا پردازشگران بانک مرکزی و توصیه­‌های واحد فروش. در معاملات خودم، هرگز نخواستم سریع­ترین باشم چرا که ساختن زیر ساخت­‌های تکنولوژی آن، برای من هزینه بر بود. به جای آن، مدل­‌های من با فرکانس روزانه پایین­تری معامله می­‌کردند و سیگنال­‌های من، به جای تلاش برای اول شدن، روی شناخت رفتار اصلی بازارها پایه‌گذاری شده بودند­. با معامله کردن به روش خودم، در طول سه سال گذشته، نسبت شارپ من بالای ۲ بوده و این موضوع باور من را مبنی بر امکان موفقیت در معاملات بدون نیاز به سریع­تر بودن، تقویت کرده است.

هر دیتاستی به شما تصوری جداگانه از بازار ارائه می­کند، با قرار دادن این تصاویر مختلف کنار هم، تصویری کامل از کل ماجرا در اختیار دارید. درک کامل این تصویر اقتصادی برای معامله‌گران بازارهای کلان، حیاتی است. هدف این است که این برآوردها به سرعت و بسیار دقیق­تر از داده‌های اقتصادی رسمی انتشار داده شود. همه ما اوسین بولت نیستیم، اما زمانی که مقصد نامشخص است می­توانیم با داشتن اطلاعات بهتر، او را در خط پایان، شکست دهیم.

 

منبع: www.cuemacro.com

[۱]  دونده جامائیکایی و دارنده رکود دوی صد متر جهان.

[۲] Pierce Crosby

[۳] StockTwits

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *